Produkte > CHEMI-CON > EKRG100ETC221MF09D
EKRG100ETC221MF09D
EKRG100ETC221MF09D Chemi-Con
KRGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 154 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 23 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG100ETC221MF09D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 154 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 23 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKRG100ETC221MF09D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG100ETC221MF09D Hersteller : United Chemi-Con KRGLL_e-2509063.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 10 Volt