Produkte > CHEMI-CON > EKRG160ELL102MK13S
EKRG160ELL102MK13S
EKRG160ELL102MK13S Chemi-Con
KRGLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 16 Volt
auf Bestellung 1423 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG160ELL102MK13S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 515 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 772.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG160ELL102MK13S EKRG160ELL102MK13S Hersteller : Chemi-Con KRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 515 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 772.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 464 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
EKRG160ELL102MK13S EKRG160ELL102MK13S Hersteller : United Chemi-Con KRGLL_e-2509063.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 16 Volt