Produkte > CHEMI-CON > EKRG160ELL330ME07D
EKRG160ELL330ME07D Chemi-Con
KRGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 53 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 95.4 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG160ELL330ME07D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 53 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 95.4 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKRG160ELL330ME07D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG160ELL330ME07D Hersteller : United Chemi-Con al-krg-e-140701-514707.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 33uF 16 Volt