Produkte > CHEMI-CON > EKRG350ETC101MH09D
EKRG350ETC101MH09D Chemi-Con
KRGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 155 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 232.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG350ETC101MH09D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 155 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 232.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKRG350ETC101MH09D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG350ETC101MH09D EKRG350ETC101MH09D Hersteller : United Chemi-Con al-krg-e-140701-514707.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 35 Volt