Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKRG500EC3221MJC5S
EKRG500EC3221MJC5S
EKRG500EC3221MJC5S United Chemi-con
krgll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 220uF 50V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 290mA 1000h 105°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG500EC3221MJC5S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 435 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKRG500EC3221MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG500EC3221MJC5S EKRG500EC3221MJC5S Hersteller : Chemi-Con KRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 435 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKRG500EC3221MJC5S EKRG500EC3221MJC5S Hersteller : Chemi-Con KRGLL_e-2509063.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 50 Volt cut leads