Produkte > CHEMI-CON > EKWA421ELL101MK50S
EKWA421ELL101MK50S
EKWA421ELL101MK50S Chemi-Con
KWALL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 420V
auf Bestellung 488 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKWA421ELL101MK50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 420V RAD TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.02 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKWA421ELL101MK50S EKWA421ELL101MK50S Hersteller : Chemi-Con KWALL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 420V RAD TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.02 A @ 100 kHz
auf Bestellung 716 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKWA421ELL101MK50S EKWA421ELL101MK50S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010158325_1-2524786.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 420V