Produkte > CHEMI-CON > EKWB401ELL151MMN3S
EKWB401ELL151MMN3S
EKWB401ELL151MMN3S Chemi-Con
KWBLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 400V
auf Bestellung 265 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKWB401ELL151MMN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 915 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3725 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKWB401ELL151MMN3S EKWB401ELL151MMN3S Hersteller : Chemi-Con KWBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 915 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3725 A @ 100 kHz