Produkte > CHEMI-CON > EKXE251ELL100MH15D
EKXE251ELL100MH15D
EKXE251ELL100MH15D Chemi-Con
KXELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 6484 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXE251ELL100MH15D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXE251ELL100MH15D EKXE251ELL100MH15D Hersteller : Chemi-Con KXELL_e-2887051.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 20% 250V Long Life
auf Bestellung 571 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKXE251ELL100MH15D EKXE251ELL100MH15D Hersteller : United Chemi-Con KXELL_e-2887051.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 20% 250V Long Life