Produkte > CHEMI-CON > EKXE401ELL4R7MJ16S
EKXE401ELL4R7MJ16S
EKXE401ELL4R7MJ16S Chemi-Con
KXELL_e-2887051.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 20% 400V Long Life
auf Bestellung 754 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXE401ELL4R7MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 225 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXE401ELL4R7MJ16S EKXE401ELL4R7MJ16S Hersteller : United Chemi-Con KXELL_e-2887051.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 20% 400V Long Life
auf Bestellung 1061 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKXE401ELL4R7MJ16S EKXE401ELL4R7MJ16S Hersteller : Chemi-Con KXELL-e.PDF Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 225 mA @ 100 kHz