Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXF251ELL100MJC5S
EKXF251ELL100MJC5S
EKXF251ELL100MJC5S United Chemi-con
kxfll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 10uF 250V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 90mA 15000h 105°C Bulk
auf Bestellung 1800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXF251ELL100MJC5S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 225 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXF251ELL100MJC5S EKXF251ELL100MJC5S Hersteller : Chemi-Con KXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 225 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1627 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
EKXF251ELL100MJC5S EKXF251ELL100MJC5S Hersteller : Chemi-Con KXFLL_e-2887402.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 20% 250V Long Life
auf Bestellung 35 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
EKXF251ELL100MJC5S EKXF251ELL100MJC5S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010158362_1-2524738.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 20% 250V Long Life