Produkte > CHEMI-CON > EKXF451ELL470MM25S
EKXF451ELL470MM25S
EKXF451ELL470MM25S Chemi-Con
KXFLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz
auf Bestellung 633 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXF451ELL470MM25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXF451ELL470MM25S EKXF451ELL470MM25S Hersteller : United Chemi-Con KXFLL_e-2887402.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 20% 450V Long Life
auf Bestellung 799 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKXF451ELL470MM25S EKXF451ELL470MM25S Hersteller : Chemi-Con KXFLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 20% 450V Long Life