Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXG161ELL101MK25S
EKXG161ELL101MK25S
EKXG161ELL101MK25S United Chemi-con
kxgll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 100uF 160V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 0.62A 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 4825 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 81
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG161ELL101MK25S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 620 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.395 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG161ELL101MK25S EKXG161ELL101MK25S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 620 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.395 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1766 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
EKXG161ELL101MK25S EKXG161ELL101MK25S Hersteller : United Chemi-Con KXGLL_e-2509112.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160volts 100uF 12.5x25