Produkte > CHEMI-CON > EKXG251EMC221MMN3S
EKXG251EMC221MMN3S
EKXG251EMC221MMN3S Chemi-Con
KXGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.13 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5425 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG251EMC221MMN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.13 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5425 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG251EMC221MMN3S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG251EMC221MMN3S Hersteller : United Chemi-Con al-kxg-e-140701-514709.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 220uF 250 Volt