Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXG351ELL151MMP1S
EKXG351ELL151MMP1S
EKXG351ELL151MMP1S United Chemi-con
kxgll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 150uF 350V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 0.96A 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 870 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG351ELL151MMP1S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 350V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 960 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.16 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG351ELL151MMP1S EKXG351ELL151MMP1S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 350V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 960 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.16 A @ 100 kHz
auf Bestellung 980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKXG351ELL151MMP1S EKXG351ELL151MMP1S Hersteller : United Chemi-Con KXGLL_e-2509112.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350volts 150uF 18x35.5
auf Bestellung 225 Stücke:
EKXG351ELL151MMP1S EKXG351ELL151MMP1S Hersteller : CHEMI-CON 2343872.pdf Description: CHEMI-CON - EKXG351ELL151MMP1S - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 150UF, 350V 20%