Produkte > CHEMI-CON > EKXG401EC3470MM20S
EKXG401EC3470MM20S Chemi-Con
KXGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 450 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.125 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG401EC3470MM20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 450 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.125 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG401EC3470MM20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG401EC3470MM20S Hersteller : United Chemi-Con KXGLL_e-2509112.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 400 Volt cut leads