Produkte > CHEMI-CON > EKXG401ELL121MMP1S
EKXG401ELL121MMP1S
EKXG401ELL121MMP1S Chemi-Con
KXGLL_e-2509112.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400volts 120uF 18x35.5
auf Bestellung 530 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG401ELL121MMP1S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 865 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.94625 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG401ELL121MMP1S EKXG401ELL121MMP1S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 865 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.94625 A @ 100 kHz