Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXG451ELL100MK20S
EKXG451ELL100MK20S
EKXG451ELL100MK20S United Chemi-Con
KXGLL_e-2509112.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 450volts 10uF 12.5x20
auf Bestellung 891 Stücke:
Lieferzeit 559-563 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG451ELL100MK20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 450 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG451ELL100MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG451ELL100MK20S EKXG451ELL100MK20S Hersteller : United Chemi-con kxgll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 10uF 450V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.18A 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
EKXG451ELL100MK20S EKXG451ELL100MK20S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 450 mA @ 100 kHz