Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXG451ELL101MM40S
EKXG451ELL101MM40S
EKXG451ELL101MM40S United Chemi-con
kxgll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 0.8A 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 51
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG451ELL101MM40S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 800 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG451ELL101MM40S EKXG451ELL101MM40S Hersteller : United Chemi-con kxgll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 0.8A 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 51
EKXG451ELL101MM40S EKXG451ELL101MM40S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 800 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 666 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
EKXG451ELL101MM40S EKXG451ELL101MM40S Hersteller : United Chemi-Con KXGLL_e-2509112.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 450volts 100uF 18X40
auf Bestellung 1693 Stücke:
EKXG451ELL101MM40S Hersteller : NIPPON Chemi-Con KXGLL-e.PDF Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 0.8A 10000h 105C Bulk