Produkte > CHEMI-CON > EKXJ201ELL181MM20S
EKXJ201ELL181MM20S
EKXJ201ELL181MM20S Chemi-Con
Chemi-Con_KXJLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200VDC 180uF Tol 20% 18x20mm AEC-Q200
auf Bestellung 734 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ201ELL181MM20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 895 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.01375 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ201ELL181MM20S EKXJ201ELL181MM20S Hersteller : United Chemi-Con KXJLL_e-2509025.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 180uF 200Volts
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKXJ201ELL181MM20S EKXJ201ELL181MM20S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 895 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.01375 A @ 100 kHz