Produkte > CHEMI-CON > EKXJ221ELL121ML20S
EKXJ221ELL121ML20S
EKXJ221ELL121ML20S Chemi-Con
Chemi-Con_KXJLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220VDC 120uF Tol 20% 16x20mm AEC-Q200
auf Bestellung 319 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ221ELL121ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 220V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 220 V, Ripple Current @ Low Frequency: 695 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.56375 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ221ELL121ML20S EKXJ221ELL121ML20S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 220V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 220 V
Ripple Current @ Low Frequency: 695 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.56375 A @ 100 kHz
auf Bestellung 433 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EKXJ221ELL121ML20S EKXJ221ELL121ML20S Hersteller : United Chemi-Con al-kxj-e-140701-514738.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 120uF 220Volts