Produkte > CHEMI-CON > EKXJ221ELL390MJ20S
EKXJ221ELL390MJ20S
EKXJ221ELL390MJ20S Chemi-Con
KXJLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 39UF 20% 220V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 39 µF
Voltage - Rated: 220 V
Ripple Current @ Low Frequency: 265 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 662.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 3966 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ221ELL390MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 39UF 20% 220V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 39 µF, Voltage - Rated: 220 V, Ripple Current @ Low Frequency: 265 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 662.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXJ221ELL390MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ221ELL390MJ20S EKXJ221ELL390MJ20S Hersteller : United Chemi-Con al-kxj-e-140701-514738.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 39uF 220Volts