Produkte > CHEMI-CON > EKXJ351ETE330MK20S
EKXJ351ETE330MK20S
EKXJ351ETE330MK20S Chemi-Con
KXJLL_e-2509025.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 350 Volt
auf Bestellung 575 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ351ETE330MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 825 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ351ETE330MK20S EKXJ351ETE330MK20S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 825 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 396 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
EKXJ351ETE330MK20S EKXJ351ETE330MK20S Hersteller : United Chemi-Con KXJLL_e-2509025.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 350 Volt
auf Bestellung 1580 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 350 V