Produkte > CHEMI-CON > EKXJ401ELL560MK35S
EKXJ401ELL560MK35S
EKXJ401ELL560MK35S Chemi-Con
Chemi-Con_KXJLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 56uF Tol 20% 12.5x35mm AEC-Q200
auf Bestellung 28 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ401ELL560MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 525 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3125 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ401ELL560MK35S EKXJ401ELL560MK35S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 525 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3125 A @ 100 kHz
auf Bestellung 545 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EKXJ401ELL560MK35S EKXJ401ELL560MK35S Hersteller : United Chemi-Con al-kxj-e-2019-1799636.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56uF 400 Volt