Produkte > CHEMI-CON > EKXJ421ELL121MM45S
EKXJ421ELL121MM45S
EKXJ421ELL121MM45S Chemi-Con
KXJLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.831" (46.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 945 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.12625 A @ 100 kHz
auf Bestellung 490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ421ELL121MM45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.831" (46.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 945 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.12625 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXJ421ELL121MM45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ421ELL121MM45S EKXJ421ELL121MM45S Hersteller : Chemi-Con KXJLL_e-2509025.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 420Volts
Produkt ist nicht verfügbar
EKXJ421ELL121MM45S EKXJ421ELL121MM45S Hersteller : United Chemi-Con al-kxj-e-140701-514738.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 120uF 420Volts