Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXL401ELL470MJ40S
EKXL401ELL470MJ40S
EKXL401ELL470MJ40S United Chemi-con
kxlll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (10 X 40mm) Radial 5mm 440mA 12000h 105°C Bulk
auf Bestellung 675 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 96
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXL401ELL470MJ40S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 440 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXL401ELL470MJ40S EKXL401ELL470MJ40S Hersteller : Chemi-Con KXLLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 20% 400V Long Life
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKXL401ELL470MJ40S EKXL401ELL470MJ40S Hersteller : Chemi-Con KXLLL-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 440 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz