Produkte > CHEMI-CON > EKY-100ETD222MK20S
EKY-100ETD222MK20S
EKY-100ETD222MK20S Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 35 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.425 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.9 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-100ETD222MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 35 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.425 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.9 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-100ETD222MK20S EKY-100ETD222MK20S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 35 mOhms
auf Bestellung 493 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
EKY-100ETD222MK20S EKY-100ETD222MK20S Hersteller : Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 2200uF 12.5X20
auf Bestellung 571 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
EKY-100ETD222MK20S EKY-100ETD222MK20S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 2200uF 12.5X20