Produkte > CHEMI-CON > EKY-160ELL102MK15S
EKY-160ELL102MK15S
EKY-160ELL102MK15S Chemi-Con
KY_LL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16VDC 1000uF Tol 20% 12.5x15mm
auf Bestellung 925 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-160ELL102MK15S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 49 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 870 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.45 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-160ELL102MK15S EKY-160ELL102MK15S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 49 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 870 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.45 A @ 100 kHz
auf Bestellung 622 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
EKY-160ELL102MK15S EKY-160ELL102MK15S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 1000uF 12.5X15