Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-250ELL471MJ16S
EKY-250ELL471MJ16S
EKY-250ELL471MJ16S United Chemi-con
ky-ll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1210mA 7000h 105°C Bulk
auf Bestellung 11900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 261
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-250ELL471MJ16S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 605 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-250ELL471MJ16S EKY-250ELL471MJ16S Hersteller : United Chemi-con ky-ll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1210mA 7000h 105°C Bulk
auf Bestellung 933 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 234
EKY-250ELL471MJ16S EKY-250ELL471MJ16S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 605 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2556 Stücke:
Mindestbestellmenge: 21
EKY-250ELL471MJ16S EKY-250ELL471MJ16S Hersteller : Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25VDC 470uF Tol 20% 10x16mm
auf Bestellung 912 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4