Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-250ETD101MF11D
EKY-250ETD101MF11D
EKY-250ETD101MF11D United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1109128.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 25 Volt
auf Bestellung 3752 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-250ETD101MF11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 220 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-250ETD101MF11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY250ETD101MF11D Hersteller : NIPPON SMD
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
EKY-250ETD101MF11D EKY-250ETD101MF11D Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 220 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 220 mOhms