Produkte > CHEMI-CON > EKY-500ELL122MM25S
EKY-500ELL122MM25S
EKY-500ELL122MM25S Chemi-Con
KY_LL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 1200uF Tol 20% 18x25mm
auf Bestellung 706 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-500ELL122MM25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.644 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.74 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-500ELL122MM25S EKY-500ELL122MM25S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.644 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.74 A @ 100 kHz
auf Bestellung 919 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EKY-500ELL122MM25S EKY-500ELL122MM25S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 1200uF 18X25