Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-500ELL151MJC5S
EKY-500ELL151MJC5S
EKY-500ELL151MJC5S United Chemi-con
ky-ll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 150uF 50V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 7000h 105°C Bulk
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 275
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-500ELL151MJC5S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 304 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 760 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-500ELL151MJC5S EKY-500ELL151MJC5S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 150uF 10X12.5
auf Bestellung 3737 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKY-500ELL151MJC5S EKY-500ELL151MJC5S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 304 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 760 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 994 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
EKY-500ELL151MJC5S EKY-500ELL151MJC5S Hersteller : Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 150uF Tol 20% 10x12.5mm
EKY-500ELL151MJC5S Hersteller : UNITED CHEMI-CON KY-LL-e.PDF 10*12.5/50V150
EKY-500ELL151MJC5S EKY-500ELL151MJC5S Hersteller : United Chemi-con ky-ll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 150uF 50V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 7000h 105°C Bulk