Produkte > CHEMI-CON > EKY-500ELL561MM15S
EKY-500ELL561MM15S
EKY-500ELL561MM15S Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 54 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 965 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.93 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-500ELL561MM15S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 54 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 965 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.93 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-500ELL561MM15S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-500ELL561MM15S Hersteller : UNITED CHEMI-CON KY-LL-e.PDF 18*15/50V560
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
EKY-500ELL561MM15S EKY-500ELL561MM15S Hersteller : Chemi-Con KY_LL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 560uF Tol 20% 18x15mm