Produkte > CHEMI-CON > EKY-500ELL821MK35S
EKY-500ELL821MK35S
EKY-500ELL821MK35S Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 820uF Tol 20% 12.5x35mm
auf Bestellung 475 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-500ELL821MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.506 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.51 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-500ELL821MK35S EKY-500ELL821MK35S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.506 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.51 A @ 100 kHz
auf Bestellung 277 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
EKY-500ELL821MK35S EKY-500ELL821MK35S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 820uF 12.5X35