Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-500ETC101MHB5D
EKY-500ETC101MHB5D
EKY-500ETC101MHB5D United Chemi-Con
-1109128.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 50 Volt
auf Bestellung 2010 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-500ETC101MHB5D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 170 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 222 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 555 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-500ETC101MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-500ETC101MHB5D EKY-500ETC101MHB5D Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 170 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 222 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 555 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 170 mOhms