Technische Details EKY-250ETD101MF11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 220 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-250ETD101MF11D
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| EKY250ETD101MF11D | Hersteller : NIPPON | SMD |
auf Bestellung 86200 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
EKY-250ETD101MF11D | Hersteller : Chemi-Con |
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL THTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.098" (2.50mm) Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm) Part Status: Obsolete Capacitance: 100 µF Voltage - Rated: 25 V Impedance: 220 mOhms Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 100 kHz |
Produkt ist nicht verfügbar |