Produkte > CHEMI-CON > EKYA100ELL821MJC5S
EKYA100ELL821MJC5S
EKYA100ELL821MJC5S Chemi-Con
KYALL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 80 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 519 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 865 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 3984 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYA100ELL821MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 80 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 519 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 865 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYA100ELL821MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYA100ELL821MJC5S EKYA100ELL821MJC5S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700714_1-2524764.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10V 820uF 20% Tol.