Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKYB101ELL121MJ25S
EKYB101ELL121MJ25S
EKYB101ELL121MJ25S United Chemi-Con
al-kyb-e-140701-514759.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100V 120uF 20% Tol.
auf Bestellung 1000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB101ELL121MJ25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 468 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.17 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYB101ELL121MJ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB101ELL121MJ25S EKYB101ELL121MJ25S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 468 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.17 A @ 100 kHz