Produkte > CHEMI-CON > EKYB101ELL271ML20S
EKYB101ELL271ML20S
EKYB101ELL271ML20S Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100VDC 270uF Tol 20% 16x20mm
auf Bestellung 2779 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB101ELL271ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 36 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 875 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.75 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB101ELL271ML20S EKYB101ELL271ML20S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 36 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 875 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.75 A @ 100 kHz
auf Bestellung 20238 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
EKYB101ELL271ML20S EKYB101ELL271ML20S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 270uF 20% Tol.