Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKYB101ELL560MJC5S
EKYB101ELL560MJC5S
EKYB101ELL560MJC5S United Chemi-con
kybll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 56uF 100V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 624mA 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 1980 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB101ELL560MJC5S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 140 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 249.6 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 624 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB101ELL560MJC5S EKYB101ELL560MJC5S Hersteller : United Chemi-con kybll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 56uF 100V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 624mA 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
EKYB101ELL560MJC5S EKYB101ELL560MJC5S Hersteller : Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100VDC 56uF Tol 20% 10x12.5mm
Mindestbestellmenge: 3
Mindestbestellmenge: 131
EKYB101ELL560MJC5S EKYB101ELL560MJC5S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 140 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 249.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 624 mA @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 15
EKYB101ELL560MJC5S EKYB101ELL560MJC5S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 56uF 20% Tol.
Mindestbestellmenge: 2