Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKYB500ELL122MK40S
EKYB500ELL122MK40S
EKYB500ELL122MK40S United Chemi-con
kybll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 1200uF 50V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 3100mA 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 75
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB500ELL122MK40S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 19 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.1 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB500ELL122MK40S EKYB500ELL122MK40S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 1200uF Tol 20% 12.5x40mm
auf Bestellung 976 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKYB500ELL122MK40S EKYB500ELL122MK40S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 19 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.1 A @ 100 kHz