Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKYB630ELL181MJ16S
EKYB630ELL181MJ16S
EKYB630ELL181MJ16S United Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 180uF 20% Tol.
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB630ELL181MJ16S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 73 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.05 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB630ELL181MJ16S EKYB630ELL181MJ16S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 73 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.05 A @ 100 kHz