Produkte > CHEMI-CON > EKYB630ELL821MK35S
EKYB630ELL821MK35S
EKYB630ELL821MK35S Chemi-Con
KYBLL_e-2509133.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 820uF Tol 20% 12.5x35mm
auf Bestellung 351 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB630ELL821MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 22 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.62 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB630ELL821MK35S EKYB630ELL821MK35S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 820uF 20% Tol.
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKYB630ELL821MK35S EKYB630ELL821MK35S Hersteller : Chemi-Con KYBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 22 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.62 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz