Produkte > CHEMI-CON > EKYB6R3ELL103MK40S
EKYB6R3ELL103MK40S
EKYB6R3ELL103MK40S Chemi-Con
KYBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.094 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.64 A @ 100 kHz
auf Bestellung 353 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYB6R3ELL103MK40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.094 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.64 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYB6R3ELL103MK40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYB6R3ELL103MK40S EKYB6R3ELL103MK40S Hersteller : United Chemi-Con KYBLL_e-2509133.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3V 10000uF 20% Tol