Produkte > CHEMI-CON > EKYC350ELL391MJC5S
EKYC350ELL391MJC5S
EKYC350ELL391MJC5S Chemi-Con
KYCLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 560 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.12 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1695 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYC350ELL391MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 560 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.12 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYC350ELL391MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYC350ELL391MJC5S EKYC350ELL391MJC5S Hersteller : United Chemi-con kycll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 390uF 35V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.14 Ohm 1120mA 3000h 105°C Automotive AEC-Q200 Bulk