Produkte > CHEMI-CON > EKYC350ELL512MM30S
EKYC350ELL512MM30S
EKYC350ELL512MM30S Chemi-Con
KYCLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5100UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5100 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1535 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.71 A @ 100 kHz
auf Bestellung 487 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYC350ELL512MM30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5100UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 5100 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1535 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.71 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYC350ELL512MM30S EKYC350ELL512MM30S Hersteller : Chemi-Con KYC_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 5100uF Tol 20% 18x30mm AEC-Q200