Produkte > CHEMI-CON > EKZE101ELL471MLN3S
EKZE101ELL471MLN3S
EKZE101ELL471MLN3S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 100 Volt
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE101ELL471MLN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 32 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 925 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.85 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE101ELL471MLN3S EKZE101ELL471MLN3S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 32 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 925 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.85 A @ 100 kHz
auf Bestellung 245 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKZE101ELL471MLN3S EKZE101ELL471MLN3S Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 100 Volt