Produkte > CHEMI-CON > EKZE160ELL152MK20S
EKZE160ELL152MK20S
EKZE160ELL152MK20S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.416 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.36 A @ 100 kHz
auf Bestellung 5639 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE160ELL152MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.416 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.36 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE160ELL152MK20S EKZE160ELL152MK20S Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 1500uF 12.5X20
auf Bestellung 1002 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKZE160ELL152MK20S EKZE160ELL152MK20S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 1500uF 12.5X20