Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZE160ELL331MHB5D
EKZE160ELL331MHB5D
EKZE160ELL331MHB5D United Chemi-Con
United-Chemi-Con-794851.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 330uF 8x11.5
auf Bestellung 1983 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE160ELL331MHB5D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 72 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 380 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 760 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE160ELL331MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE160ELL331MHB5D Hersteller : UNITED CHEMI-CON KZELL-e.PDF 8*11.5/16V330
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
EKZE160ELL331MHB5D EKZE160ELL331MHB5D Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 72 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 380 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 760 mA @ 100 kHz