Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZE160ELL471MH15D
EKZE160ELL471MH15D
EKZE160ELL471MH15D United Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 56 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 497.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 995 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 4068 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE160ELL471MH15D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 56 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 497.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 995 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE160ELL471MH15D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE160ELL471MH15D EKZE160ELL471MH15D Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952474.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 470uF 8X15