Produkte > CHEMI-CON > EKZE160ELL681MJ16S
EKZE160ELL681MJ16S
EKZE160ELL681MJ16S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 858 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.43 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1879 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE160ELL681MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 38 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 858 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.43 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE160ELL681MJ16S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE160ELL681MJ16S EKZE160ELL681MJ16S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-794851.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 680uF 10X16